کاربرد ازن در نگهداری گوشت | مزایای به کارگیری ازن در نگهداری گوشت | آرکا صنعت آریو

کاربرد ازن در نگهداری گوشت

کاربرد ازن در نگهداری گوشت

کاربرد ازن در نگهداری گوشت، سبب بهبود کیفیت گوشت سفید و قرمز و از بین بردن تمامی میکروارگانیسم های موجود در گوشت می شود.

گاز ازن

ازن یک گاز ناپایدار و بی رنگ است که قابل حمل و انبار کردن نمی باشد. این گاز باید در محل توسط دستگاه ازن ساز تولید شود و برای مصرف مورد استفاده قرار بگیرد. لذا مشکلات حمل و نقل و انبار برای این ماده ضدعفونی کننده وجود ندارد.

 

کاربرد ازن در نگهداری گوشت

ازن به صورت طبیعی در لایه های استراتوسفر موجود است و در نزدیکی زمین به هنگام رعد و برق ایجاد می شود. به دلیل خاصیت فراوان ازن برای به کارگیری آن در صنایع و پزشکی و … این گاز را به صورت مصنوعی توسط ازن ژنراتور تولید می کنند.

اهمیت ضدعفونی کننده ها در نگهداری گوشت

گوشت ها در مرحله ی کشتار دام وطیور ، بسته بندی و توزیع مستعد آلوده شدن می باشند. باید برای حفظ بهداشت گوشت در تمامی مراحل ، تدابیری اندیشیده شود تا گوشت سالم به دست مصرف کننده برسد.

یکی از بهترین ضدعفونی کننده ها برای محافظت از سلامت گوشت ، ازن می باشد. انجمن غذا و دارو استفاده از ازن را به عنوان سالم ترین ماده ی ضدعفونی کننده ، برای صنعت دارویی و غذایی تأیید کرده است.

بررسی کاربرد ازن در نگهداری گوشت

ازن توانایی نابودی انواع میکروارگانیسم ها شامل باکتری ها ، ویروس ها و میکروب ها را دارا می باشد. به همین علت در عمل آوری و نگهداری انواع گوشت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

گوشت

یکی از موارد کاربرد ازن در نگهداری گوشت ، در حوزه ی نگهداری گوشت قرمز می باشد. ازن تمامی آلودگی های موجود در گوشت قرمز را از بین می برد. قدرت نابودکنندگی میکروارگانیسم ها در ازن بسیار بالاتر از سایر ضدعفونی کننده ها می باشد.

نگهداری گوشت گوساله در دمای 20 درجه و رطوبت 85 درصد حدود 42 ساعت می باشد. اما به کارگیری ازن با غلظت مناسب می تواند این تایم نگهداری را افزایش دهد. استفاده از ازن در سردخانه سطح ماندگاری گوشت را افزایش داده و سطح تلفات را به شدت کاهش می دهد.

مرغ

نمونه ای دیگر از کاربرد ازن در نگهداری گوشت ، از بین بردن آنتی بیوتیک موجود در گوشت مرغ می باشد. طبق بررسی ها و آزمایشاتی که بر روی مرغ ساده و مرغ ازنیت شده انجام گرفت ، آنتی بیوتیک های مرغ ازنیت شده کاملاً از بین رفته اند. برای این کار مرغ را با سه لیتر آب و به مدت زمان نیم ساعت شستشو می دهند.

همچنین در این بررسی و آزمایش مشخص گردید که باکتری های موجود در مرغ ازنیت شده بسیار کمتر از مرغ عادی می باشد. از دیگر نتایج این بررسی ، کاهش میزان کالری و چربی مرغ ازنیت شده است.

ماهی

کاربرد ازن در عمل آوری گوشت در حوزه ی گوشت ماهی نیز تأثیرگذار بوده است. نگهداری گوشت ماهی در تایم 2 ساعت در درجه حرارت 10 درجه در آب ازن دار موجب کاهش آلودگی ها و ویروس ها و میکروب های درون شکم ماهی می شود و ماندگاری آن را به میزان زیادی افزایش می دهد.

 

کاربرد ازن در نگهداری گوشت

گاز ازن در میزان سطح چربی و پروتئین و رطوبت ماهی تغییرات منفی ایجاد نمی کند. ازن یک اکسیدکننده بسیار مناسب برای از بین بردن آلودگی های موجود در ماهی می باشد.

  • توجه داشته باشید که موارد گفته شده تنها بخشی از کاربرد ازن در نگهداری گوشت می باشد.

مزایای استفاده از ازن در نگهداری گوشت

عملکرد گاز ازن در نابودی میکروارگانیسم ها بسیار سریع و فوری می باشد.

گاز ازن برای بسته بندی گوشت ، مرغ و ماهی به کار می رود.

ازن موجب نابودی باکتری های موجود روی پوست مرغ می شود و آلودگی پوست مرغ را به حداقل می رساند.

گاز ازن برای ضدعفونی کردن لاشه ی دام ها در کشتارگاه استفاده می شود.

شستشوی ماکیان با آب ازن دار موجب نابودی ویروس های بدن آنها می شود که در کیفیت گوشت آنها تأثیرگذار می باشد.

در کشتارگاه ها برای ضدعفونی تجهیزات و ضدعفونی هوای سالن از ازن ساز استفاده می شود.

استفاده از ازن در مراکز پرورش دام و طیور موجب کاهش انتقال بیماری از حیوان به حیوان و از حیوان به انسان و بالعکس می شود. این مورد درباره ی طیور هم صدق می کند.

استفاده از ازن به دلیل عدم نیاز به حمل و نقل و تولید ازن در محل ، سبب کاهش چشمگیر هزینه های مربوط به این حوزه می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian