کاربرد ازن در بیمارستان | فواید ازن برای سلامتی | آرکا صنعت آریو

کاربرد ازن در بیمارستان

کاربرد ازن در بیمارستان

ازن در بیمارستان، کلینیک ها، داروخانه ها نقش مهم و اساسی دارد و از استریل کننده ها و ضدعفونی کننده های اصلی این مراکز به شمار می رود.

فواید ازن برای سلامتی

ازن فرآیند سوخت و ساز بدن و غدد کوچک داخلی را سرعت می بخشد.

برای درمان خستگی و بدن دردهای بی دلیل بسیار کمک کننده است.

موجب افزایش اکسیژن رسانی به خون به واسطه عملیات سم زدایی بدن می گردد.

ازن تولیدی از دستگاه ازن ساز سبب شل شدن و نرم شدن عضلات می گردد.

ازن سرعت جریان گردش خون را بالا می برد و برای درمان ماهیچه های صدمه دیده بدن مفید می باشد.

سیستم ایمنی بدن را تا حد مطلوبی تقویت می نماید.

ازن موجب بهبود عملکرد سیستم تنفسی می شود.

برای جوانسازی پوست و جلوگیری از چین و چروک پوست بسیار مفید می باشد.

کارایی ازن در بیمارستان

مهمترین کاربردهای ازن در بیمارستان موارد زیر می باشد.

ضدعفونی کردن تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی

 ازن در بیمارستان

تجهیزات آلوده می تواند بسیاری از ویروس ها و عفونت ها را انتقال دهد. بنابراین ضدعفونی نمودن این تجهیزات بسیار حائز اهمیت می باشد. ازن یک ماده ضدعفونی کننده مؤثر برای این تجهیزات است که نسبت به سایر مواد ضدعفونی کننده به لحاظ اقتصادی به صرفه است.

پاکسازی هوای بیمارستان

به کارگیری ازن ژنراتور در بیمارستان و اسپری شدن ازن توسط این دستگاه در سالن ها و بخش های مختلف، موجب از بین بردن باکتری ها، قارچ ها، میکروب ها و بوی نامطبوع در هوای بیمارستان می شود.

با پاکسازی هوای بیمارستان، سلامت پزشکان و سایر پرسنل به خطر نمی افتد. زیرا هوای آلوده می تواند زمینه ساز بیماری های گوناگونی باشد.

ضدعفونی نمودن اتاق عمل

اتاق عمل ممکن است شامل باکتری های فراوانی باشد. قارچ ها از قدرت سرایت بالایی برخوردار هستند. بهداشت اتاق عمل به علت انجام جراحی های حیاتی و مهم روی بیماران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

 

 ازن در بیمارستان

استفاده از دستگاه ازن ژنراتور در اتاق عمل برای استریل نمودن تجهیزات، ضروری می باشد. در برخی بیمارستان ها از ترکیب ازن و هیدروژن پراکسید به عنوان یک استریل کننده با قدرت، برای ضدعفونی کردن کامل اتاق عمل با تمام تجهیزات آن استفاده می کنند.

ملحفه های بیمارستان را با ازن ژنراتور ضدعفونی می کنند و بدین ترتیب شستشوی ملحفه ها با دماهای بسیار بالا که به پارچه ها آسیب می زنند، مورد نیاز نمی باشد.

تولید آب خالص لازم برای مصارف دارویی و آزمایشگاهی

آب مورد نیاز برای شستشو و حل کردن داروهای محلول در آب، آب خالص است. کاربرد دیگر ازن در بیمارستان، تولید این آب خالص می باشد.

ازن بر سایر اکسیدکننده ها برای تولید آب خالص و استرلیزه، ارجحیت دارد. این اکسید کننده قوی تمامی میکروب ها و باکتری های موجود در آب را از بین می برد و در این زمینه عملکردی بی نظیر دارد.

تصفیه پساب و زباله های بیمارستانی

مسئله دفع زباله های بیمارستانی و پساب ها و فاضلاب های بیمارستان یکی از مشکلات و دغدغه های مسئولین بوده است. ازن ساز ها این مشکل را تا حد بسیار زیادی رفع نموده اند. ازن تمام مواد سمی و آلودگی های رایواکتیو، آلودگی های عفونی و میکروبی موجود در فاضلاب بیمارستانی را از بین می برد.

پساب و فاضلاب های بیمارستانی به شدت به محیط زیست آسیب می زند. ازن که یک ماده زیست سازگار است با تصفیه فاضلاب های بیمارستانی و زباله های بیمارستانی، به حفظ سلامت محیط زیست کمک شایانی می کند. ازن همچنین باعث کاهش هزینه های دفع و نابودی زباله ها و پساب ها می شود.

کاربردهای درمانی ازن

ازن در درمان بسیاری از بیماری ها مانند بیماری های قارچی پوست، نارسایی های کبدی، بیماری های رماتیسم، بیماری زخم های دیابتی، اختلالات گوارشی، بیماری های ویروسی، مشکلات تنفسی و… کاربرد دارد.

مزیت های استفاده از ازن در بیمارستان

ازن به عنوان یک اکسید کننده قوی در فرآیند ضدعفونی تجهیزات بسیار مؤثر وایمن عمل می کند.

به نسبت سایر مواد ضدعفونی کننده بسیار ارزان قیمت می باشد.

به علت تولید در محل توسط دستگاه ازن ساز ، مانند سایر مواد ضدعفونی کننده، هزینه های حمل و نقل ندارد.

فرآیند میکروب زدایی و گندزدایی ازن بسیار سریع می باشد.

از مزیت های دیگر استفاده از ازن در بیمارستان، برجای نگذاشتن هیچگونه ماده مضری از خود می باشد که سلامت پزشکان و کارکنان را به خطر نمی اندازد.

ازن روی سطوح شیشه ای در بیمارستان لکه ای ایجاد نمی کند.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian