معایب و مزایای ازن درمانی | ازن درمانی چیست ؟ | آرکا صنعت آریو

معایب و مزایای ازن درمانی

معایب و مزایای ازن درمانی

ازن درمانی یک روش درمانی مؤثر و مفید در درمان برخی بیماری ها می باشد. در ادامه به بررسی معایب و مزایای ازن درمانی می پردازیم.

ازن درمانی چیست ؟

مطالعات زیادی بر روی ازن در زمینه پزشکی انجام شده است و تأثیرات ازن در درمان بیماری ها به اثبات رسیده است. طبق تحقیقات و مطالعات به عمل آمده، ازن در درمان موفق 114 بیماری نتیجه بخش است.

ازن با بهبود سیستم ایمنی بدن و افزایش اکسیژن رسانی به بدن، به مقابله با میکروارگانیسم ها پرداخته و سبب نابودی آنها می شود. در ازن درمانی، ازن را به شکل های مختلف وارد بدن می کنند. این شکل های مختلف به صورت وریدی، عضلانی و به صورت عبور از حفره های بدن می باشد. مزایای ازن درمانی موجب شده است که امروزه این نوع درمان بسیار مورد استفاده قرار بگیرد.

روش انجام ازن درمانی

 

معایب و مزایای ازن درمانی

ابتدا مواد طبیعی موردنیاز سلول ها مانند ویتامین B ، تروس و سالین و… تزریق می شود. سپس ازن تولیدی از دستگاه ازن ساز را به قسمت های صدمه دیده تزریق می کنند. این روش کمی دردناک است، اما سرعت بهبودی بسیار بالا است.

ازن درمانی به روش های دیگری هم انجام می شود. مصرف روغن زیتون ازن دار برای استفاده به صورت مالشی، دمیدن گاز ازن به گوش و… از روش های دیگر مصرف ازن است. همچنین در حمام یا سوناهای درمانی دستگاه ازن ساز به اسپری کردن ازن در فضا می پردازد.

بررسی معایب و مزایای ازن درمانی

ازن درمانی مزایای زیادی دارد. اما معایب ازن درمانی بسیار ناچیز است.

مزایا ازن درمانی

در درمان انواع بیماری ها از جمله بیماری های قلبی عروقی، دیابت، میگرن، بیماری های خود ایمنی، بیماری های کلیوی و مثانه، بیماری کرون، تبخال، هپاتیت مزمن و… مؤثر است.

برای درمان حساسیت های شیمیایی نتیجه بخش است.

ازن درمانی سبب کاهش اسید اوریک بدن می شود. بنابراین در درمان نقرس کاربرد دارد.

ازن تولیدی از ازن ژنراتور موجب افزایش رشد مو و ناخن می شود.

ازن قادر است سلول های سرطانی را نابود کند.

ازن تراپی موجب از بین بردن ویروس HIV می شود.

ازن درمانی باعث جوانسازی پوست و جلوگیری از چین و چروک پوست می شود.

از دیگر مزایای ازن درمانی افزایش انرژی بدن و داشتن خواب آرام و سبک است.

ازن درمانی موجب درمان ناهنجاری های گردش خون می شود.

برای درمان دژنراسیون ماکولا اثربخش است.

معایب ازن درمانی

اگر ازن درمانی به شکل صحیح انجام شود، هیچگونه ضرری ندارد. اما در موارد بسیار نادر ممکن است سبب افزایش فشارخون و فشار گوش به صورت موقتی، حالت تهوع، سردرد و بی حسی کوتاه مدت، تشنج و آسیب ریشه های اعصاب شود.

ازن درمانی ممکن است در برخی افراد موجب کند شدن گردش خون، اختلالات تنفسی، صدمه به پرده گوش در زمان تزریق از گوش، پارگی روده به دلیل دمیدن مقعدی و آمبولی ریه و مرگ شود. بروز این مشکلات بسیار نادر است.

پزشکان با آگاهی به معایب و مزایای ازن درمانی و در نظر گرفتن شرایط بیمار، اقدام به تجویز ازن درمانی می کنند. بنابراین باید از اقدام به ازن درمانی به صورت خودسرانه و بدون مشورت با پزشک، خودداری کنید.

عملکرد ازن در درمان بیماری ها

 

معایب و مزایای ازن درمانی

ازن برای مبارزه با باکتری ها، دیواره های سلول های باکتریایی را طی فرآیندی تخریب کرده و آنها را نابود می کند. برای مبارزه با قارچ ها، می تواند روند رشد آنها را متوقف کند. ازن برای مقابله با ویروس ها، به نابودی کپسید ویروسی و نابودی زنجیره افزایشی ویروس می پردازد. همچنین ازن سلول های تخریب شده توسط ویروس ها را نابود می کند و سلول های سالم تولید می کند.

ازن با افزایش گلبول های قرمز و اکسیژن خون، افزایش تولید ATP، اغوا و ترغیب تولید آنزیم های حفاظت کننده دیواره سلولی، اغوا و تحریک تولید آنزیم های نابودکننده رادیکال های آزاد موجب تحریک متابولیسم اکسیژن می شود.

ازن با افزایش تولید اینترفرون سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و تأثیر مطلوبی در متوقف نمودن رشد تومور دارد. همچنین با افزایش تولید اینترکولین موجب تکثیر و افزایش سلول های لنفوسیت و بهبود سیستم ایمنی بدن می شود.

ازن با افزایش میزان اکسیژن خون و نابودی ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها به بهبود عملکرد گلبول های سفید کمک می کند و میزان گلبول های سفید خون را در سطح نرمال حفظ می کند.

با توضیحات گفته شده درباره عملکرد ازن و بررسی معایب و مزایای ازن درمانی ، به طور کلی می توان ازن را در درمان بیماری ها مؤثر و مفید دانست.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian