کاربرد ازن در گلخانه ها | کاربرد ازن در گلخانه ها | مهمترین کاربرد ازن در گلخانه ها

کاربرد ازن در گلخانه ها

کاربرد ازن در گلخانه ها

کاربرد ازن در گلخانه ها

کاربرد ازن در گلخانه ها

از کاربرد ازن در گلخانه ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

حذف 99% پاتوژن ها : یک سیستم ازن به درستی طراحی شده در گلخانه باعث از بین رفتن و غیر فعال کردن باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها ، جلبک ها ، تک یاخته ها و بو می شود. مواد مغذی تحت تاثیر قرار نمی گیرند. (کاربرد ازن در گلخانه ها)

ضدعفونی کننده قوی : پتانسیل اکسید کننده ازن زیاد است. رتبه ازن در چهار اکسیدان برتر قرار دارد. در عمل ، دومین و قوی ترین پس از رادیکال های هیدروکسل است.

کاهش سریع COD و  BOD : تصفیه فاضلاب ها یا پساب از طریق ازن باقیمانده های آلی ناخواسته به طور موثری بارهای آلی COD و BOD آب را کاهش می دهد.

مواد مغذی بی تاثیر : در هنگام استفاده از ازن در آب گلخانه مواد مغذی مانند آمونیوم ، فسفات ، گوگرد و پتاسیم بی تاثیر باقی می ماند.

مصرف کم انرژی : در صورت استفاده از ازن در گلخانه مصرف انرژی کاهش می یابد به طوری که ورودی برق مورد نیاز معمولا1-  3 کیلووات است.

https://www.aparat.com/v/2YlH1

کاربرد ازن در استفاده از آب ازن دار در گلخانه ها

مهمترین استفاده آب ازن دار در گلخانه ها سبب شکل گیری پایدار کشاورزی می شود همچنین گردش مجدد آب و استفاده مجدد آن در گلخانه چندین مزیت کاربردی و صرفه جویی قابل توجهی در هزینه دارد.

از آنجا که از آب آبیاری برای رشد محصولات زراعی استفاده می شود ، بخشی از حجم آن توسط محصولات زراعی قابل برداشت نیست. (کاربرد ازن در گلخانه ها)

بسته به نوع گلخانه و نوع محصولات زراعی که تولید می شود ، کسری آب اضافی در حدود 20-40% است. مقررات جدید اتحادیه اروپا تصریح می کند که این حجم باید در چرخه آبیاری بعدی استفاده مجدد شود. این مسئله چالش های بسیاری را برای پرورش دهنده از زمان عرضه آب در گردش ایجاد می کند ، همچنین برای حفظ محتوای مواد مغذی بسیار حیاتی است. ازون به دلیل ظرفیت ضدعفونی بسیار قوی و خصوصیات عاری از مانده آن ، روشی جذاب است. این یک روش عالی برای تصفیه فاضلاب است که حاوی مقادیر زیاد COD آلی و مانده های سموم دفع آفات است. (کاربرد ازن در گلخانه ها)

استفاده مجدد از آب گلخانه با ازن از آنجا که حجم آب غیر جذب از آن تخلیه می شود امکان پذیر شده است.
محصولات زراعی ، یک حلقه چرخش آب مورد استفاده را به مخزن جمع آوری می کند. میزان نیاز سالانه آب به طور معمول 3000 تا 12000 مترمکعب در هکتار از منطقه تولید گلخانه بدون گردش آب است. برای جلوگیری از ابتلا به بیماری از میکروب ها یا آفات ، آب جمع آوری شده باید کاملا ضدعفونی شود. ازن امکان به حداکثر رساندن میزان استفاده مجدد از آب و به حداقل رساندن مواد مغذی را فراهم می کند. چرخه استفاده مجدد معمولی در تصویر زیر بیان شده است. (ازن در گلخانه ها)
این طرح نصب استاندارد یک سیستم RENA در گلخانه را نشان می دهد. هیچ بازسازی اساسی لازم نیست. ازن تولید شده در سایت به طور مداوم به مخزن مجموعه عرضه می شود.
صنعت گلخانه ای باید سبز تر باشد و اکنون قوانین و دستورالعمل های جدیدی معرفی و اجرا می شوند. به طور خلاصه مقررات جدید شامل موارد زیر است:

استفاده مجدد از آب در گلخانه های هیدروپونیک
از بین بردن سموم دفع آفات در فاضلاب گلخانه ای
تصفیه COD در فاضلاب گلخانه
علاوه بر این اتحادیه اروپا مقررات ثبت ، ارزیابی ، مجوز و محدودیت مواد شیمیایی (REACH) را معرفی کرده است. هدف از این کار ایجاد سطح بالایی از حفظ سلامت انسان و محیط زیست و بهبود عملکرد بازار محصولات زیست کش در اتحادیه اروپا است.
ازن باعث افزایش اکسیژن به گیاهان می شود و عملکرد را افزایش می دهد.
هنگامی که ازن آب آبیاری را ضدعفونی می کند ، ازن باقیمانده به اکسیژن تبدیل می شود که به رشد گیاهان کمک می کند. (ازن در گلخانه ها)

ضدعفونی چه معنایی دارد ؟

ضدعفونی کردن به منظور پاک کردن یا جلوگیری از رشد میکروارگانیسم های حامل عوامل بیماری زا است. از این رو یک ماده ضدعفونی کننده مانند گرما ، تابش یا مواد شیمیایی است که با از بین بردن ، خنثی سازی یا مهار رشد میکروارگانیسم های حامل بیماری ضدعفونی می شوند.

حداقل میزان اثر بخشی در مواد ضدعفونی کننده امروزی کشتن 100 درصد ارگانیسم است.

برای ضدعفونی کردن سریع حجم زیادی از آب آلوده در فرآیند از ازن استفاده کنید.

امروزه ازن گزینه ای مناسب برای ضدعفونی سریع حجم زیادی از آبهای آلوده است. یکی از گرایش های بسیاری که این امر را نشان می دهد ، استفاده روز افزون ازن برای درمان باقیمانده های دارویی است.

مزایای نصب سیستم بازیافت ازن :

تعدادی از مزایای استفاده از لقاح خودکار با سیستم بازیافت ازن برای گلخانه وجود دارد.

افزایش جذب : گیاهانی که از سیستم آبیاری بارور تغذیه می شوند قادر به جذب آب ، اکسیژن و مواد مغذی در ناحیه ریشه گیاه هستند.

برای آشنایی با دستگاه ازن ژنراتور میتوانید ویدیوی زیر را تماشا کنید. (کاربرد ازن در گلخانه ها)

کاربرد ازن در آبزی پروری و محصولات دریایی

کاربرد ازن در صنعت لبنیات

کاربرد ازن در تصفیه آب و فاضلاب

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian