دستگاه ازن ژنراتور چیست؟ | قیمت دستگاه ازون ژنراتور | انواع دستگاه ازون ژنراتور

دستگاه ازن ژنراتور چیست؟

دستگاه ازن ژنراتور چیست؟

دستگاه ازن ژنراتور چیست؟

 

 

دستگاه ازن ژنراتور به عنوان یک روش موثر برای تصفیه آلودگی و بوزدایی از هوا داخلی ارتقا پیدا کرده است. تولیدکننده ها و فروشنده های دستگاه های ازن ژنراتور از اصطلاحات متنوعی برای بیان ازن استفاده می کنند. اصطلاحاتی مانند ، اکسیژن انرژی زا ، اکسیژن فعال یا هوای خالص ، که پیشنهاد می کنند ازن یک نوع اکسیژن سالم است.
ازون ژنراتور دستگاهی هست که برای تولید گاز ازن طراحی شده است. ازن به طور موثر در تصفیه آب به کاربرده می شد ، اما ازن در هوا باید به سطح بالایی برسد تا آلودگی های هوا را حذف کند.
دستگاه های ازن ژنراتور به روش های مختلفی ازن تولید می کنند. روش های تولید ازن به منظور پالایش هوا شامل روش تخلیه کرونا ، پلاسما سرد و UVمی باشد. روش تخلیه کرونا از یک میدان الکتریکی استفاده می کند تا اجزای اکسیژن را به ازن تبدیل کند. ازن یک اکسیدان است به این معنی که در موضوع هدف شکسته می شود.
استفاده از ازن در مورد بوزدایی سبب اکسید کردن و غیرقابل تشخیص شدن آنها می شود. بعد از این مرحله ، ازن به حالت اکسیژن برمی گردد.

ازون یک ضدعفونی کننده موثر است زیرا از روش تخلیه الکتریکی برای پاکسازی استفاده می کند.
غلظت های بالاتر ازن بستگی به اینکه از چه چیزی می خواهید خلاص شوید دارد. سطح بالاتر ازن کپک ، قارچ و باکتری را از بین می برد ، اگرچه بوهایی همانند بوی حیوانات و سیگار با دوز کمتری از ازن از بین می رود.

 

برای آشنایی بیشتر با دستگاه ازون ژنراتور لطفا ویدیوی زیر را تماشا کنید.

 

دستگاه ازن ژنراتور چگونه کار می کند؟

 

دستگاه ازن ژنراتور یکی از قوی ترین عوامل اکسیداسیون فنی قابل دسترس برای استفاده در محلول های اکسیدگر است. اتم اکسیژن اضافی در کسری از ثانیه به تمام اجزایی که با ازن تماس دارند می چسبد.
دستگاه ازن ژنراتور می تواند برای پاکسازی یک منطقه گسترده مورد استفاده قرار گیرد. بزرگترین بخش کاربرد دستگاه ازن ژنراتور در پاکسازی فاضلاب های شهری و ضدعفونی آب تصفیه خانه می باشد. بااین حال ازن بیشتر و بیشتر در شاخه صنعتی کاربرد دارد. در صنعت مواد غذایی به طورمثال ازن در مرحله ضدعفونی و در کاغذ سازی و صنعت نساجی در اکسیداسیون فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین فایده دستگاه اوزون ژنراتور ویژگی پاکسازی آن است زیرا تنها مواد را بدون برجای گذاشتن باقیمانده اکسید می کند. بدلیل اینکه ازن بوی قابل تشخیص قوی دارد ، غلظت خیلی پایین آن هم دریافت خواهد شد. این باعث می شود به طور کلی کارکردن با ازن مطمئن باشد.
دستگاه ازون ژنراتور براساس قوانین اکسیداسیون عمل می کند. زمانیکه بار ایستایی مولکول ازن با چیزی که قابل اکسیداسیون هست برخورد می کند ، تخلیه مولکول ازن مستقیما جاری می شود. این به این دلیل است که ازن به شدت ثابت است و تمایل دارد به حالت اصلی خود باز گردد.

ازن می تواند همه نوع جنسی را اکسید کند و همچنین بو و میکروارگانیسم هایی مانند ویروس ها ، کپک ها و باکتری ها را نیز از بین ببرد. اتم اضافی اکسیژن از مولکول ازن آزاد می شود و به سایر مواد می چسبد . سرانجام تنها مولکول اکسیژن خالص و پایدار باقی می ماند.

کاربرد دستگاه اوزون ژنراتور صنعتی در مرغداری ها رو میتوانید در ویدیوی زیر تماشا کنید.

 

انواع دستگاه های ازن ژنراتور

 

به طور کلی دستگاه های ازن ژنراتور از برد ، ترانس و راکتور تشکیل می شوند. ازون ژنراتورها به انواع مختلفی تقسیم می شوند :

  • دستگاه ازن ژنراتور صنعتی 
  • دستگاه ازن ژنراتور نیمه صنعتی 
  • دستگاه پالایش هوا دستی هندی 
  • دستگاه ازن ساز خانگی و ماسک ازن همراه یا شخصی

هرکدام از این موارد بسته به فضا و کاربرد آن در محیط های مختلفی استفاده می شوند.

دستگاه ازن ژنراتور صنعتی

 

دستگاه ازن ژنراتور صنعتی در ابعاد بزرگ تر با خروجی غلظت بالاتر می باشند. دستگاه های ازن ژنراتور صنعتی در دامداری ها و کشتارگاه ها ، کارخانجات لبنی و مواد غذایی ، آب آشامیدنی و معدنی ،کارخانه های آرد و کاغذ سازی ، نساجی ، آبزی پروری ، کارخانجات بسته بندی ، تصفیه فاضلاب های صنعتی و شهری و بسیاری از صنایع قابل استفاده هستند.

 

دستگاه ازن ژنراتور نیمه صنعتی

 

دستگاه ازن ژنراتور نیمه صنعتی در ابعاد کوچکتر و گرماژ کمتر ازن متناسب با فضا و محیط می باشد. دستگاه های ازن ژنراتور نیمه صنعتی در اتاق دود تخم مرغ مرغداری ها ، کشاورزی ، خشکبار و غلات ، آب آشامیدنی و معدنی ، شستشو سبزیجات ، گلخانه ها ، داروسازی و بسیاری از صنایع قابل استفاده هستند.

کاربرد استفاده از ازون در کارخانه آرد را میتوانید در ویدیوی زیر تماشا کنید.

 

 

دستگاه پالایش هوا دستی هندی

 

ما ، مجموعه شرکت آرکا صنعت آریو مفتخریم که هندی را به عنوان یک دستگاه پالایش هوا دستی و قابل حمل به بازار عرضه کنیم. دستگاه پالایش هوای دستی هندی در روند ضدعفونی وتصفیه هوا محیط های تجاری و مراکز اداری ، سازمان ها ، مراکز آموزشی و فرهنگی ، مراکز بهداشتی و درمانی ، مدارس و دانشگاه ها ، اماکن تفریحی و گردشی ، اماکن مذهبی ، باشگاه ها ، تالار ها و سالن های آرایشی و سایر مراکز مورد استفاده قرار می دهند.

برای آشنایی بیشتر با دستگاه پالایش هوای دستی هندی لطفا ویدیو های زیر را تماشا کنید.

 

برای دیدن ویدیو های بیشتر از هندی لطفا کلیک کنید.

 

دستگاه ازن ساز خانگی

 

دستگاه های ازن ساز خانگی با مقدار خروجی و غلظت پایین تر ازن به منظور حفظ سلامتی افراد حاضر در محیط برای ضدعفونی و تصفیه هوا ، شستشو میوه و سبزیجات ، شستشو گوشت ، مرغ و ماهی به منظور از بین بردن آلودگی ها استفاده از آب ازن دار توصیه می شود. با استفاده از دستگاه های ازن ساز خانگی در محیط منزل ، تمام آلودگی ها از بین رفته در نتیجه با توجه به این موضوع که ازن بعد از 20 دقیقه به اکسیژن تبدیل می شود در نتیجه اکسیژن محیط افزایش می یابد.

 

فواید دستگاه های ازن ژنراتور

 

با استفاده از دستگاه های ازن ژنراتور پاکسازی هوا و خطر باکتریایی ، ویروسی و سایر عفونت ها کاهش خواهد یافت. استفاده از دستگاه ازون ژنراتور سریع و راحت است ، همانطور که بخش هایی از آن به صورت پرتابل است. دستگاه اوزون ژنراتور برای ضدعفونی محیط تنها به طور متوسط به 20دقیقه زمان نیاز دارد. ازن ژنراتورها ثابت کرده اند که موثرترین راه برای پاکسازی سریع هوا در هر اتاقی است ، مهم نیست که چقدر محیط بزرگ باشد یا کوچک.
اگرچه ازن برای حیوانات و انسان ها بی خطر است ، برای اغلب ویروس ها ، باکتری ها ، قارچ و سلول های سرطانی مهلک است. اوزون همچنین می تواند گرده هایی که باعث عفونت و آلرژی چشم ، بینی و سینوس می شوند ، کربن مونوکسیدی که باعث سردرد ، حالت تهوع ، کوتاه شدن نفس و آسم ، گازهای شیمیایی که باعث آسیب به ریه ، سردرد ، حالت تهوع و سوزش : بنزن که باعث صدمات مغزی ، سردرد ، حالت تهوع ، سوزش : ریزگردها که باعث حمله های آسمی ، آلرژی ، عفونت ، خستگی شدید و افسردگی : کپک ها و قارچ ها که باعث آلرژی ، خستگی شدید ، افسردگی ، اختلالات سینوسی و مرگ : دود سیگار که سبب تولید 4600 ماده شیمیایی و سایر موارد را از بین ببرد.
قدرت میکروب کشی ازن 5000 بار قوی تر و همچنین مطمئن تر از کلرین است. زمانیکه ازن با تخلیه کرونا ولتاژ بالا یون های منفی به عنوان محصول فرعی ایجاد می کند.

یون های منفی مولکول ازن را به مولکول های آلوده موجود در هوا منتقل می کنند. تصفیه هوا در هنگام انتقال همچنین خنثی سازی تخلیه مثبت قسمتی از غبار باعث نابودی یا فرود آمدن آن بر کف می شود.

آب ازن چیست ؟ ازن به راحتی در آب حل می شود ، آب معمولی ازن را به طور مداوم در آب ازن دار ثابت نگه می دارد که افراد آن را آب زیست نیرو یا نشاط حیات می نامند. آب زیست نیرو آب طبیعی که آلوده نیست و حاوی موادمعدنی متفاوتی می باشد که مناسب با بدن انسان است و یه عنوان آب آشامیدنی بسیار ایده آل ، سالم ، خالص و مغذی مورد تایید می باشد.

کاربرد دستگاه های ازن ژنراتور

 

دستگاه های ازون ژنراتورها کاربردهای متفاوتی دارند ، در زیر به تعدادی ازکاربردهای دستگاه های ازن ژنراتور اشاره می شود. همانطور که پیش تر اشاره شد ازن با سه اتم اکسیژن ترکیب شده ، سومین اتم به طور مداوم به منظور رویارویی با مشکلاتی که مواد آلی ایجاد می کنند و واکنش با مواد شیمیایی بیان می شود:

• از دستگاه های ازن ژنراتور می توان در از بین بردن بو در سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها استفاده کرد .
• دستگاه های ازن ژنراتور در ابعاد صنعتی قابل استفاده در کارخانه های کاغذسازی و نساجی ، آب معدنی و آشامیدنی و کارخانه های تولید آبمیوه ، کارخانجات بسته بندی و موادغذایی ، سردخانه های موادغذایی و میوه می باشند.
• استفاده از دستگاه های ازن ژنراتور در مجموعه های مرغداری و کشتارگاه ها جایگزین فرمالین و پرمنگنات می شود.
• در تصفیه فاضلاب های شهری و صنعتی کارخانجات نیز می توان از سیستم دستگاه های ازن ژنراتور استفاده کرد.
• بهترین جایگزین کلر در استخرهای شنا و پارک های آبی استفاده از دستگاه ازن ژنراتور می باشد.
• در صنعت کشاورزی ، گلخانه و کشت قارچ نیز استفاده از دستگاه های ازن ژنراتور توصیه می شود.
• دستگاه های ازن ژنراتور در کارخانه های تولید لبنیات و آرد سازی مورد استفاده قرار می گیرند.
• دستگاه های ازن ژنراتور در پاکسازی هوای محیط ، از بین بردن قارچ ها ، ویروس ها و باکتری ها از محیط نقش مهمی را ایفا می کنند.

در ویدیو های زیر می توانید با برخی از کاربرد های دستگاه اوزون ژنراتور آشنا شوید.

  • کاربرد ازن در مرغداری

 

قیمت دستگاه ازن ژنراتور

 

قیمت دستگاه ازن ژنراتور بر حسب موقعیت جغرافیایی ، نوع کاربرد ، نزدیکی به سطح دریا و مهمترین علل قیمت‌گذاری آن قابلیت استفاده در آب و هوا و همچنین نوع امکاناتی که از دستگاه ازون ژنراتور انتظار دارید متفاوت است. نوع دیگر تفکیک قیمت دستگاه ازن ژنراتور بر حسب ابعاد و کاربرد آن در محیط هوا و آب می باشد که پس از تعیین نوع کاربرد دستگاه های اوزون قیمت و گرماژ آن متفاوت می باشد. قیمت دستگاه اوزن ژنراتور بر اساس نوع گرماژ تولیدی گاز ازن متفاوت می باشد. دستگاه های اوزون ژنراتور در شرکت آرکا صنعت آریو با بدنه هایی در جنس های استیل ، کامپوزیت و فلز (آهن با پوشش رنگ الکترو استاتیک) بسته به انتخاب مشتری و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه متغیر می باشد.

دستگاه اوزون ژنراتور بسته به انواع مختلفی که دارند قیمت های مختلفی دارند که شامل زیر می باشد.

  • دستگاه ازن ژنراتور صنعتی
  • دستگاه ازن ژنراتور نیمه صنعتی
  • پالایش هوای ازن هندی
  • ازن ساز خانگی

 

قیمت دستگاه ازن ژنراتور صنعتی

 

قیمت دستگاه ازن ژنراتور صنعتی با توجه به کاربرد ، جنس بدنه و گرماژ آن متفاوت می باشد. قیمت دستگاه ازن ژنراتور صنعتی از 50.000.000 میلیون تومان تا 1.000.000.000 تومان متغیر می باشد.

قیمت دستگاه ازن ژنراتور نیمه صنعتی

 

قیمت دستگاه ازن ژنراتور نیمه صنعتی با توجه به کاربرد ، جنس بدنه و گرماژ آن متفاوت می باشد. قیمت دستگاه ازن ژنراتور نیمه صنعتی از 7.000.000 تومان تا 50.000.000 تومان متغیر می باشد.

قیمت دستگاه پالایش هوای ازن هندی

 

قیمت دستگاه پالایش هوای ازن هندی با توجه به کاربرد ، جنس بدنه و گرماژ آن متفاوت می باشد. قیمت دستگاه پالایش هوای ازن هندی از 2.900.000 تومان تا 6.700.000 تومان متغیر می باشد.

قیمت دستگاه ازن ساز خانگی

 

قیمت دستگاه ازن ساز خانگی با توجه به کاربرد ، جنس بدنه و گرماژ آن متفاوت می باشد. قیمت دستگاه ازن ساز خانگی از 800.000 تومان تا 2.100.000 تومان متغیر می باشد.
برای اطلاعات بیشتر از قیمت دستگاه ازن ژنراتور مورد نیاز خود لطفاً موارد ذیل را به کارشناسان شرکت ارائه دهید.

 

نحوه سفارش دستگاه های ازن ژنراتور

 

به منظور سفارش دستگاه های اوزون ژنراتور در شرکت آرکا صنعت آریو موارد ذیل را در طی مراحل سفارش به منظور خرید دستگاه متناسب با نیاز رعایت فرمایید :

1. حوزه فعالیت (دام و طیور ، شیلات ، صنایع غذایی ، لبنی و …)
2. در کدام واحد از صنعت خود با مشکل لود میکروبی مواجه هستید. (مخزن آب مصرفی ، انبار ، سردخانه ، اتاق نگهداری مواد اولیه و… )
3. در صورت دارا بودن آنالیز آن را در اختیار کارشناسان قرار دهید.
4. در صورت دارا بودن جوابیه آزمایش از آخرین وضعیت لود میکروبی در محصول خود آن را در اختیار کارشناسان شرکت قرار دهید.
5. اپراتور فنی شما می‌تواند با اپراتور فنی شرکت تبادل اطلاعات خود در مورد آماده سازی بستر برای نصب و راه اندازی دستگاه های ازن ژنراتور را اعمال نماید.
6. حجم محیطی که نیاز دارید آن را پاکسازی و ضدعفونی کنید را به صورت متر مکعب و با در نظر گرفتن ساعات کارکرد و بهره وری اعلام نمایید.
7. پیش فاکتور و پروپوزال پیشنهادی را از شرکت تهیه و برای اطمینان بیشتر از خدمات پس از فروش مذاکرات خود را ادامه دهید. شما از خرید خود راضی خواهید بود.

ازن چیست ؟

 

ازن مولکولی است شامل سه اتم اکسیژن با تخلیه الکتریکی یک دلتا منفی و دلتا مثبت. مولکول ازن به شدت بی ثبات است و عمر کوتاهی دارد. بنابراین مولکول ازن بعد از مدتی به شکل اصلی خود یعنی اکسیژن تغییر شکل می دهد.

در اصل ازن چیزی بیشتر از اکسیژن است با یک اتم اکسیژن بیشتر که بوسیله تخلیه بالای الکتریک یک اتم اکسیژن اضافی تشکیل شده نیست. آشناترین نمونه ازن لایه ازن است ، جایی که ازن از اشعه های ماورابنفش خورشید تولید می شود اما ازن همچنین از رعد و برق و آبشار نیز تشکیل می شود.

ولتاژهای بالا اضافی به رعد و برق متصل می شوند و ازن را از اکسیژن تولید می کنند. رایحه تمیز و تازه باران بهاری نتیجه تولید طبیعی ازن در طبیعت است. ازن از کلمه یونانی ozein به معنای بو کردن گرفته شده است.
ازن تنها تحت شرایط گسترده تشکیل می شود. همچنین می تواند بوسیله ازن ژنراتورها ایجاد شود. ازن ژنراتورها ازن را با ولتاژهای بالا گسترده یا با لامپ های UV ایجاد می کنند. ازن دومین ضدعفونی کننده قوی در دنیاست و کاربرد آن در نابودی باکتری ها ، ویروس ها و بو هاست.

 

 

 

ازن چگونه تولید می شود ؟

 

ازن می تواند به صورت مصنوعی طبق فرآیند مشابه در طبیعت از طریق لامپ UV (لایه ازن) یا از طریق تخلیه کرونا (ولتاژبالا ، رعد و برق) ایجاد شود. در هر دو روش ارتباط بین مولکول های اکسیژن شکسته می شود. در نتیجه رادیکال های اکسیژن تولید می شوند که با مولکول اکسیژن به ازن متصل می شوند. برای تولید ازن ، تخلیه کرونا به دلیل دوام بالاتر سیستم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور تغذیه هوا محاصره شده داخلی از اکسیژن خالص استفاده می شود. برای تامین اکسیژن خالص ، اکسیژن ژنراتورها می توانند به منظور متراکم کردن اکسیژن از هوای بیرون مورد استفاده قرار گیرند. زمانیکه اکسیژن خالص استفاده می شود غلظت بالاتر ازن در ازن ژنراتورها تولید می شود.

 

 

چطور می توان میزان ازن را اندازه گیری کرد؟

 

ابزارهای اندازه گیری زیادی برای اندازه گیری ازن در آب و هوا وجود دارد. این ابزارهای اندازه گیری به قوانین متفاوتی برای اندازه گیری غلظت ها از PPM تا PPB متکی هستند. ابزارهای اندازه گیری می توانند برای مانیتورینگ و کنترل ازن ژنراتور مورد استفاده قرار گیرند.

ازن تا چقدر باقی می ماند ؟

 

به محض اینکه ازن در دستگاه ازن ژنراتور تشکیل می شود و در فضا گسترش می یابد بعضی از مولکول های ازن به اکسیژن تجزیه می شود. این مرحله توسط چندین فرآیند شامل تخریب طبیعی ( یا بازگردی به اکسیژن ) به دلیل ناپایداری شیمیایی ازن می شود. سرعت فرآیند طبیعی در صورت حضور دیوار ، فرش و اثاثیه و غیره افزایش می یابد. واکنش اکسیداسیون با بو باعث ایجاد مواد آلی می شود که ازن حذف می کند. واکنش با باکتری توسط واکنش های اکسیداسیون دوباره ازن مصرف می کنند. بعلاوه ازن برای خود طول عمری دارد به این معنا که ازن اضافی حداقل در 30 دقیقه به اکسیژن بازمی گردد ، در میزان های مساوی تا نصف میزان آن.

نیمه عمر ازن چیست ؟

 

به منظور پاکسازی آب و هوا نیاز است که ازن در محل تولید شود. به دلیل عمر کوتاه ازن ، زمانی که تولید می شود خیلی زود از بین می رود. عمر ازن در آب 30 دقیقه است به این معنی که هر نیم ساعت یکبار غلظت ازن نسبت به غلظت اولیه تولید شده آن کاهش می یابد. به طور مثال، زمانیکه 8 گرم بر لیتر ازن دارید غلظت آن هر 30 دقیقه کاهش می یابد و به ترتیب 1،2،4،8 و غیره می شود. در آزمایش نیمه عمر ازن کوتاه تر است به دلیل اینکه عوامل زیادی بر آن تاثیر می گذارند. عواملی مانند دما ، PH ، غلظت و نوع محلول بستگی دارد. به دلیل اینکه ازن با تمام اجزا واکنش می دهد، غلظت ازن سریعا کاهش خواهد یافت. زمانیکه اکثریت اجزا اکسید می شوند ، باقیمانده ازن باقی خواهد ماند و غلظت ازن با سرعت کمتری کاهش خواهد یافت.

آیا ازن مضر است و تاثیرات آن چیست ؟

 

غلظت بالای ازن بعد از استنشاق برای سلامتی انسان مضر است. آژانس های متعددی ، همانند آژانس حفاظت امنیت و بهداشت شغلی حداکثر میزان غلظت قابل قبول را بیان کرده است. میزان حداکثر غلظت قابل قبول یک انسان که اجازه در معرض قرار گرفتن برای مدت مشخص و عامل مشخص را دارد تعیین شده است. حداکثر میزان غلظت قابل قبول برای ازن برای 8 ساعت در یک روز 0.06 PPM و پنج روز در هفته است. برای حداکثر 15 دقیقه میزان غلظت قابل قبول 0.3 PPM می باشد.
غلظت های اشاره شده در بالا بسیار بیشتر از آستانه بویی است که می توان از ازن استشمام کرد ، بنابراین غلظت های بالا سریعا قابل تشخیص خواهد بود.
زمانیکه افراد در معرض غلظت های بالا ازن قرار می گیرند علائمی مانند خشکی دهان و گلو ، سرفه ، سر درد و احساس خفگی در قفسه سینه را تجربه خواهند کرد. در مقابل محدودیت هایی که وجود دارد ، مشکلات شدید بیشتری نیز به وجود خواهد آمد. زمانیکه ازن ژنراتورهای بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرند ، دستگاه های ازن می توانند برای از بین بردن باقیمانده ازن مفید باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian