دستگاه ازن ساز در صنعت دامداری | دستگاه ازن ساز | آرکا صنعت آریو

دستگاه ازن ساز در صنعت دامداری

دستگاه ازن ساز در صنعت دامداری

دستگاه ازن ساز در صنعت دامداری سبب پیشرفت و ارتقاء پرورش دام وافزایش و بهبود کیفیت و کمیت محصولات تولیدی حاصل از آنها شده است.

ازن ژنراتور دامداری

دستگاه ازن ساز دامداری از تجهیزات لازم و کاربردی در صنعت دامداری است که توسط آن تمامی  آلودگی های فضای دامداری نابود و بهداشت محیط برای پرورش و رشد دام ها و سلامت کارکنان حفظ می شود.

ازن با درجه اکسید کنندگی بالا موجب افزایش سرعت و کاهش زمان فعالیت های مربوط به استریلیزاسیون می شود.

ازن از قوی ترین و بی عارضه ترین مواد ضدعفونی کننده می باشد و استفاده از این گاز در دامداری ها از انتقال عفونت و بیماری به دام ها و حیوانات ممانعت می کند. این دستگاه در نابودسازی آلودگی ها به سرعت عمل می کند و سریع واکنش نشان می دهد.

اهمیت ازن در صنعت دامداری

وجود سم آفلاتوکسین که در نتیجه فعالیت های بعضی از قارچ ها و کپک ها می باشد، یک مشکل بزرگ در صنعت دامداری می باشد. ازن با دارا بودن خاصیت های ضد میکروبی که دارد مانع از تشکیل این سم می شود.

 

دستگاه ازن ساز در صنعت دامداری

ازن را می توان به صورت خشک در آسیاب ها و میکسرها و انبارهای دامداری استفاده نمود و یا به صورت تر، یعنی محلول در آب برای ضدعفونی و شستشو استفاده نمود. این گاز به نسبت سایر مواد ضدعفونی کننده دارای قدرت ضدعفونی کننده بیشتر، آثار سوء کمتر و قیمت مناسب تر است.

عملکرد ازن ژنراتور دامداری

ازن در دستگاه ازن ژنراتور دامداری در یک محفظه از جنس پلی اتیلن نگهداری می شود. این گاز با کمک یک پمپ با فشار از دستگاه پاشش می شود و با وارد شدن به محیط تمامی آلودگی ها را نابود می کند.

این کار در مدت زمان مشخصی تکرار می شود. ازن موجود در هوا پس از گذشت مدت زمانی به اکسیژن تبدیل شده است و هیچگونه مانده مواد مضری از خود بر جای نمی گذارد.

مکانیزم ازن در صنعت دامداری

دستگاه ازن ساز به شیوه های گوناگون در صنعت مرغداری اثرگذار است. ازن با تأثیر در آب آشامیدنی، هوا و موجودات زنده دامداری، در این صنعت کارایی دارد.

آب

با به کارگیری ازن در آب دامداری ها حیواناتی که با مشکل کمبود شیر و کند بودن روند رشد رو به رو هستند بهبود می یابند. زیرا پایین بودن کیفیت آب  تا حدودی باعث بوجود آمدن این مشکل می شود. اگر حیواناتی مانند گاو به اندازه کافی آب بنوشند، شیر مناسبی تولید می کنند. بنابراین باید کیفیت آب آنها مناسب و رنگ و بوی خوبی داشته باشد تا آنها آب بیشتری بنوشند.

هوا

با تولید ازن توسط دستگاه ازن ساز و تزریق آن در محیط، بسیاری از ویروس ها و میکروب ها مانند سالمونلا از بین می روند. بوی نامطبوع کودهای شیمیایی و فضولات حیوانی از بین می رود. سبب کاهش چشمگیر مگس ها و پشه ها و… در محیط می شوند.

موجودات زنده

ازن در کاهش بیماری های عفونی موجودات زنده موجود در دامداری ها مانند گاو و گوسفند و شتر و … تأثیر دارد. کاهش ویروس ها و باکتری ها سبب جلوگیری از ورم پستان گاوها می شود.

ضدعفونی و شست و شوی حیوانات با آب ازن دار موجب حفظ بهتر بهداشت آنها و ممانعت از بیماری های آنها می شود. در ضمن تمام تجهیزات شیردوشی و وسایل مربوط به خوراک دام ها باید با دستگاه ازن ضدعفونی شود.

مزایا ازن ساز در صنعت دامداری

هیچگونه طعم و مزه و رنگ خاصی به آب نمی دهد.

هوای محیط دامداری را مطبوع و قابل تحمل می کند.

تمامی مواد آلی مضر و ویروس ها و میکروب ها را با قدرت از بین می برد.

از انتقال هر گونه بیماری بین حیوانات و انتقال بیماری از دام به انسان جلوگیری می کند.

در مقابل رطوبت هوا مقاوم است و اکسیژن خالص تولید می کند.

این دستگاه در کوتاه ترین زمان ممکن بالاترین بازدهی و راندمان را دارد.

از نظر اقتصادی استفاده از این دستگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد.

میزان مرگ و میر دام ها را به طور قابل ملاحضه ای کاهش می دهد.

دستگاه ازن ساز در صنعت دامداری سبب افزایش میزان شیردهی دام ها  و افزایش کیفیت شیر و گوشت آنها می شود.

 

دستگاه ازن ساز در صنعت دامداری

ازن سبب کاهش قابل ملاحضه  بیماری های گوارشی دام ها می شود.

تانکرهای حمل شیر، زایشگاه دام، انبار علوفه را ضد عفونی می کند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian