اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا | بهترین دستگاه اکسیژن ساز | آرکا صنعت آریو

اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا

اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا

اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا بسیار حائز اهمیت می باشد و باید توسط با کیفیت ترین دستگاه اکسیژن ساز صورت گیرد تا نتایج مطلوبی داشته باشد.

نشانه های کاهش اکسیژن خون

مقدار طبیعی اکسیژن خون بین 96 تا 97 درصد می باشد. چنانچه این مقدار به زیر 92 درصد برسد نشان از اختلالات تنفسی دارد.

 

اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا

افزایش تعداد ضربان قلب، سردرد، تغییر رنگ صورت،احساس تنگی نفس، خستگی مفرط، ضعف و بی حالی و سایر اختلالات در عملکردهای اعضای بدن می تواند ناشی از کاهش اکسیژن خون باشد.

تمرینات مناسب جهت افزایش اکسیژن رسانی

اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا – تنفس های آرام، عمیق و طولانی تأثیر بسیار زیادی در افزایش اکسیژن رسانی دارد. در واقع انجام دم و بازدم آهسته و طولانی میزان اکسیژن رسانی خون را بالا می برد. حفظ آرامش و خونسردی و پرهیز از استرس هنگام این فرآیند، سبب بهبود تنفس می شود.

در حالت صاف ایستاده، هوا را از بینی وارد کرده و در حالی که لب ها به شکل سوت است، هوا را خارج کنید. تایم وارد کردن هوا 5 ثانیه و تایم خروج هم 5 ثانیه باشد. انجام پیوسته این مراحل سبب پیشرفت و بهبود اکسیژن رسانی می گردد.

در تمرین دیگر یکی از دستان را روی سینه و دیگری را روی شکم بگذارید. زمانی که هوا را با بینی وارد می کنید شکم حرکت کند و سینه حرکت نکند و سپس از دهان هوا را خارج کنید. قاعده 5 ثانیه برای این روش هم رعایت شود.

فرآیند اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا

 

اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا

اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا – بیماری کرونا می تواند ریه های فرد را درگیر کند و توانایی ریه ها برای اکسیژن رسانی به خون کاهش می یابد. اکسیژن درمانی یک روش مناسب برای افزایش اکسیژن رسانی به خون می باشد.

با استفاده از دستگاه اکسیژن ساز طبی این اکسیژن درمانی انجام می شود. چنانچه با تشخیص پزشک نیازی به بستری در بیمارستان نباشد، می توان با تهیه دستگاه اکسیژن ساز خانگی در خانه نیاز بیمار کرونایی را برطرف نمود.

اکسیژن درمانی افراد کرونایی در منزل با این دستگاه ها نتایج مثبتی به همراه داشته است و سبب کاهش فشار از کادر درمان می گردد.حتی در بیمارانی که بستری می شوند، با توجه به اینکه عوارض کرونا ممکن است تا مدت ها تنفس فرد را تحت تأثیر قرار دهد، پس از ترخیص نیازمند استفاده از دستگاه اکسیژن ساز می باشند.

این دستگاه اکسیژن لازم برای بیماران کرونایی را به طور کامل تأمین می نماید. زمانی که فرد کرونایی به طور طبیعی نمی تواند میزان لازم اکسیژن خون را فراهم کند این دستگاه با دمیدن اکسیژن و تخلیه دی اکسید کربن، تنفس مصنوعی را ترتیب می دهد.

بهترین دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران کرونا

 

اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا

اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا – دستگاه اکسیژن ساز، اکسیژن را با درصد خلوص مناسب به ریه های بیمار کرونایی وارد می کند. اکسیژن با فشار و کیفیت مناسب به ریه ها ورود کرده و وضعیت ریه ها را در سطح ایده آل نگه می دارد.

بهترین دستگاه اکسیژن ساز برای اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا باید سه ویژگی مهم را دارا باشد.

میزان اکسیژنی که در یک دقیقه تولید می کند مناسب و به اندازه باشد و درصد خلوص اکسیژن تولیدی بالا باشد.

صدای دستگاه کم و مخل آسایش بیماران بی حال و کم حال کرونایی نباشد.

ابعاد و وزن دستگاه مناسب باشد و دارای چرخ هایی در زیر دستگاه باشد، تا حمل و نقل آن به آسانی انجام شود.

دستگاه اکسیژن ساز بهتر است یا کپسول اکسیژن

اکسیژن درمانی مبتلایان کرونا – کپسول های اکسیژن نیاز به شارژ دارند اما دستگاه های اکسیژن ساز نیاز به شارژ ندارد و با مصرف برق و باتری کار می کنند.

برای خرید کپسول ها بایدهمراه کپسول اقدام به خرید مانومتر هم شود. اما دستگاه اکسیژن ساز نیازی به خرید تجهیزات جانبی ندارد و خود مانومتر دارد.

کپسول به دلیل دارا بودن اکسیژن در خود به شدت قابل اشتعال می باشد اما دستگاه اکسیژن به دلیل نداشتن اکسیژن در خود و تولید آنی اکسیژن از ایمنی بهتری برخوردار می باشد.

کپسول ها در انواع آلومینیومی و فلزی هستند که نوع فلزی آنها سنگین و نوع آلومینیومی آنها سبک است. اما دستگاه اکسیژن ساز در ابعاد و وزن های گوناگون هستند که مدل های پرتابل ( قابل حمل ) نیز دارند.

دستگاه اکسیژن ساز توانایی تصفیه و پاکسازی هوا را نیز دارا می باشد و این برای بیماران تنفسی و کرونایی بسیار خوب و مفید می باشد.

قیمت دستگاه های اکسیژن ساز بالاتر از قیمت کپسول های اکسیژن ساز می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian