ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط | مزایای به کارگیری ازن در محیط | آرکا صنعت آریو

ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط

ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط

دستگاه ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط بسیار مناسب می باشد و موجب نابودی تمامی میکروارگانیسم ها و جلوگیری از شیوع بیماری های ویروسی می شود.

ضدعفونی محیط با ازن ژنراتور

میکروارگانیسم های موجود در محیط می توانند سبب بروز بیماری ها و ناراحتی های بسیاری برای افراد شوند. محیط های مستعد رشد میکروب ها ، ویروس ها و باکتری ها به دستگاهی برای ضدعفونی هوای خود نیاز دارند. این محیط ها که معمولاً مراکز درمانی هستند ، گاهی سبب شیوع بیماری های خطرناکی می شوند. بنابراین استفاده از ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط های آلوده ، ضرورت دارد.

ازن یک ضدعفونی کننده مناسب برای پاکسازی محیط می باشد که در غلظت های پایین هم توانایی فوق العاده ای برای نابودی میکروارگانیسم ها دارد.

دلایل استفاده از ازن ژنراتورها

ازن تولیدی از دستگاه ازن ژنراتور توانایی پاکسازی هوا و ضدعفونی نمودن آب را دارا می باشد ، بدون اینکه عوارض خاصی داشته باشد. یکی از دلایل استفاده از ازن ژنراتورها در پاکسازی و ضدعفونی محیط های گوناگون ، ناپایدار بودن گاز ازن تولیدی از آنها می باشد.

خاصیت اکسیدکنندگی فوق العاده بالایی که ازن دارد موجب نابودی قارچ ها ، باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها می شود. اکسید کننده های دیگری وجود دارند ، اما به سبب ایمنی پایین ، عوارض های احتمالی و قیمت بالای آنها کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از ازن ژنراتورها موجب می شود که به سایر مواد شیمیایی ضدعفونی کننده نیازی نباشد.

 

ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط

مزایای استفاده از ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط

ازن ژنراتورها ابعاد متفاوتی دارند و برای انواع محیط ها شامل سوله ها ، بیمارستان ها و … می توانند با توجه به ابعاد متفاوتی که دارند ، به کار روند.

ازن به سبب اینکه در محیط توسط ازن ساز ها تولید می شوند، هزینه ی حمل و نقل و جابه جایی ندارند. از این حیث برای خریداران مقرون به صرفه می باشد.

ازن تولیدی از دستگاه ازن ژنراتور ، به صورت گاز می باشد. بنابراین برای نقاطی که ضدعفونی کردن آنها به لحاظ دسترسی سخت می باشد ، بسیار مناسب است.

استفاده از ازن ژنراتور سبب می شود که ویروس های پایدار و تخم های باکتری ها که با ضدعفونی کننده های معمولی از بین نمی روند، به آسانی نابود شوند.

استفاده از ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط های درمانی سبب می گردد که احتمال انتشار پاتوژن ها به شدت کاهش پیدا کند.

ازن پس از انجام فرآیند ضدعفونی پس از گذشت زمانی به اکسیژن تجزیه می گردد و هیچگونه مواد مضری از خود در محیط بر جای نمی گذارد.

استفاده از دستگاه ازن ساز در اتاق های جراحی موجب می شود که هنگام عمل جراحی ، بهداشت بیمار تحت عمل به صورت کامل حفظ شود.

ازن ژنراتور برای پاکسازی چه مکان هایی مناسب می باشد ؟

امروزه با توجه به شرایط کرونایی موجود در جهان ، از ازن ژنراتور ها برای پاکسازی محیط های مختلف استفاده می کنند. اما به طور کلی این دستگاه ها برای ضدعفونی و پاکسازی محیط هایی مانند اتوبوس ، مترو، مراکز درمانی ، سوله ها و انباری ها، سالن های آرایشی ، سالن های همایشات ، کارخانه های صنعتی ، سرد خانه های مواد غذایی و … به کار می روند.

ازن ژنراتورها برای مکان های زیادی استفاده می شوند. نام بردن تمام مکان هایی که از ازن ژنراتور ها برای ضدعفونی فضای خود استفاده می کنند ، بسیار مفصل می باشد.

 

ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط

مشخصات ازن ژنراتور مناسب

برای انتخاب درست یک دستگاه ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط باید به موارد زیر توجه کنید.

تولید ازن توسط دستگاه ازن ساز به چه روشی انجام می شود. تولید ازن به شیوه لامپ uv مصرف برق بسیار زیادی دارد. اما تولید ازن به شیوه قوس الکتریکی مصرف برق پایین تری دارد اما میزان تولیدی ازن حاصل از این روش با محدودیت همراه می باشد. پس باید با توجه به محیط مورد استفاده ، شیوه ی تولید ازن مناسب در نظر گرفته شود.

باید به غلظت ازن تولیدی از دستگاه توجه شود و با توجه به شدت آلودگی محیط موردنظر ، دستگاه مناسب انتخاب شود.

دستگاه ازن ژنراتور برای پاکسازی محیط ، باید دارای سازوکار لازم برای حذف ازن باقیمانده در حالت گازی را داشته باشد.

اگر از این دستگاه برای ضدعفونی آب نیز قرار است استفاده شود ، باید قدرت حلالیت مناسبی در آب داشته باشد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian