کاربرد ازن در صنعت داروسازی | مهم ترین کاربرد ازن در صنعت داروسازی | قیمت ازن ژنراتور

کاربرد ازن در صنعت داروسازی

کاربرد ازن در صنعت داروسازی

کاربرد ازن در صنعت داروسازی

کاربرد ازن در صنعت داروسازی

در زیر به تحقیقاتی در رابطه با کاربرد ازن در صنعت داروسازی به منظور تولید مواد اولیه دارو در کارخانجات داروسازی و همچنین در ضدعفونی محیط ، لوازم و سطوح در داروسازی ها می پردازیم. استفاده از ازن پس از مطالعات اولیه توسط دکتر ولف در سال 1979 در آلمان یک کاربرد رایج شد.

امروزه ، در این کشور توسط بیش از 1200 فیزیکدان اما نه تنها پس از مطالعات بوسی (Bocci)  به صورت خیلی کارآمد حتی در بیماری ها یا در آرسوپدیک مورد استفاده قرار گرفته است.

️چگونه سطح کیفیت را در داروسازی بالا ببریم ، برای دیدن این ویدیو کیلیک کنید.

چگونه ازن در رسوب دارویی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

ازن بهترین راه حل برای تصفیه آب است.

اما آیا می دانستید که ازن بهترین عملکرد را در تصفیه فاضلاب دارد ؟ بخصوص زمانیکه در رسوب دارویی وارد می شود می تواند مضر باشد. همچنین به طور گسترده ازن یک ضدعفونی کارآمد در آزمایشگاه ها و ظروفی است که در صنعت داروسازی استفاده می شود می باشد.

بنابراین ازن چگونه می تواند در تصفیه فرآیند باقیمانده فاضلاب دارویی و اینکه همه چیز را استریل شده نگه دارد موثر باشد ؟

لطفا برای دیدن ویدیوی کاربرد ازن در صنعت داروسازی کلیک کنید.

باقیمانده های دارویی در فاضلاب مشکلات اساسی زیست محیطی حاضر را به وجود می آورند ، به طور مثال موادی همچون آنتی بیوتیک ها (آموکسی سیلین و سیپروفلوکسین) ، بتابلاگر ها (داروهایی که برای مهار تپش قلب و برطرف سازی آنژین صدری و فشار خون کاربرد دارد.) و داروهایی مثل مورفین و کدئین که براساس ساختارهای شیمیایی پیچیده ، سخت و اغلب در سیستم های تصفیه فاضلاب غیرممکن می باشند یافت می شود.

این مواد تاثیرات مضری بر روی ماهی ، گیاهان و کل اکوسیستم ها خواهند داشت و پس از مدتی به دلیل ساختارهای زیست تجزیه ناپذیر آن روی هم انباشته می شوند.

ازن محلول به عنوان یک عامل ضدعفونی کننده در تمام صنعت داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

در میان سایر روش های موجود برای ضدعفونی آب ، ازن قدرتمندترین عامل اکسیدگری است که به طور موثر ترکیبات شیمیایی در مولکول های پیجیده را درهم می شکند ، ازن به عنوان یکی از بهترین موارد برای ضدعفونی آب سیستم های داروهای بیولوژیک و یک روش موثر برای حذف مواد دارویی در فاضلاب است.

ازن کاربردهای مختلفی دارد و به طور گسترده بیش از 150 سال است که مورد مطالعه قرار گرفته است ، بخصوص در تصفیه آب که شامل فرآیند تصفیه فاضلاب نیز می باشد.

کاربرد های ازن ژنراتور در صنعت داروسازی

دستگاه های ازن ژنراتور در اقدامات اولیه داروسازی که نیاز به جداسازی ترکیبات کربن-کربن دارند موثر می باشند.

از ازن ژنراتورها می توان در ضدعفونی آب به جای کلرین در صنعت داروسازی استفاده کرد.

استفاده از ازن ژنراتورها در صنعت داروسازی در روند ضدعفونی تولید آب اولیه شربت داروها مورد استفاده قرار می گیرد.

ازن ژنراتور ها در ضدعفونی و سفید کردن لباس ها در کارخانجات ( یونیفورم ها ، لباس ها ، … )

CIP (پاکسازی در محل)

استعمال ازن در بوبری هوا و اشیاء

نابودی باکتری روی سطح تماس از طرق ازن

نابودی میکروارگانیسم های موجود در منابع آب و هوا از طریق ازن

ازن به عنوان سفید کننده ضدکلر برپایه کلرین عمل می کند

استفاده از ازن ژنراتور ثابت کرده برای شکستن ساختارهای مولکولی دوگانه که بصورت گسترده در داروسازی استفاده می شوند مانند پاراستامول ، کدئین ، پروپوفول و دیکلوفناک بسیار کارآمد است.

نابودی میکروآلودگی های فعال از طریق ازن که معمولا در فاضلاب های جاری یافت می شوند مانند داروهای ضد فشارخون (هیدروکلروتیازید یا متوپرولول) ، داروهای ادرار آور (فوروزماید) و داروهای مسکن ( اگزازپام و کاربامازپین)

صنایع آب بر می توانند استفاده موثری از ازن محلول به عنوان جانشین مواد شیمیایی ضدعفونی کننده همانند پراستیک اسید ، هیپوکلریت یا حرارت داشته باشند.

حملات شیمیایی که منجر به آلودگی آب می شوند شامل (آهن ، آرسنیک ، هیدروژن سولفید ، نیترات و ترکیبات آلی متراکم مانند رنگ ها) می باشند از طریق ازن ریشه کن می شوند.

تاثیر ازن در از بین بردن پارازیت های موجود در آب ، مانند ژیاردیا لامبیا و کریپتوزپوریدیوم  ، در تصفیه خانه های آب سطحی

ازن ژنراتور همچنین می تواند در ضدعفونی برج های خنک کننده و کنترل لژیونلا از طریق کاهش مصرف مواد شیمیایی ، نشت آب و افزایش عملکرد مورد استفاده قرار گیرد.

ازن در فراهم کردن لخته سازی یکپارچه ( انباشتگی مولکول هایی که به فیلتراسیون کمک می کنند جاییکه آهن و آرسنیک حذف شده ) موثر می باشد.

تولید ترکیبات شیمیایی بوسیله سنتز شیمیایی و بیشتر

در ویدیوی زیر با کاربرد های ازن در صنعت داروسازی آشنا خواهی شد.

ازن ژنراتور چگونه عمل می کند ؟

ازن به عنوان جایگزین ضدعفونی کننده های حرارتی با آب داغ و بخار یا ضدعفونی کننده های شیمیایی مثل کرین ، کلراید ، پراکسید و سایر مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از ازن ژنراتور یکی از قوی ترین اکسیدکننده موجود اقتصادی است ، ازن ژنراتور به دلیل پتانسیل الکترون ولت بالایی که نسبت به کلرین دارد قدرت ضدعفونی کنندگی آن 3000 بار قویتر است.

ازن باکتری ها ، ویروس ها ، یاخته ها ، قارچ ها و سایر میکروب ها که عملکرد مشابه دارند را از بین می برد ، حساسیت ارگانیسم های هدف ، غلظت ازن و دمای آب بسیار ایمن و موثر است. (ازن در صنعت داروسازی)

در ویدیوی زیر با کاربرد های دستگاه ازن ژنراتور آشنا خواهی شد.

ازن مطمئن و مقرون به صرفه است زیرا می تواند به اندازه نیاز در محل تولید شود ، همچنین از حمل و نقل و هزینه های جانبی که در روند انتقال و ذخیره سازی اکسیدان ها وجود دارد جلوگیری می کند.

ازن ژنراتور روند تولید ازن را در دمای اتاق انجام می دهد و قابل حل شدن در آب و در دمای محیط است و عملکرد سریع را افزایش می دهد.

آب ازن دار هیچ باقیمانده شیمیایی برجای نمی گذارد ، برخلاف فرآیند ضدعفونی سایر مواد شیمیایی ، و آب هایی که در پیرامون وجود دارند ازن بطور طبیعی به اکسیژن باز می گردد. بنابراین ، نیازی به شستشو با آب همانند مواد شیمیایی نیست.

ازن یک تکنولوژی اختیاری پذیرفته شده و حیاتی در پاکسازی آب و یکی از تکنولوژی های موثر برخلاف خطرات زیست محیطی آن است.

در صنعت داروسازی و پزشکی خیلی ضروری است که تمام فرآیندهای محیطی ، مخازن ، تجهیزات ، وسایل را در شرایط ضدعفونی بالا نگه دارد ، این یکی از بحرانی ترین موضوعات برای تمام فرآیند ها و اهداف کیفیت و اینکه می توان به راحتی سطح را بوسیله آن ضدعفونی کرد.

شستشو و آبکشی با غلظت بالای ازن محلول می تواند به سرعت ضدعفونی را بدون برجای گذاشتن باقیمانده و قدرت درمان بیشتری انجام دهد.

ازن ضدعفونی وسیع تری بدون استفاده از آب گرم یا بخار انجام می دهد. مدت زمان عملکرد ضدعفونی با استفاده از دستگاه ازن ژنراتور در فرآیند بسیار کاهش یافته است.

فواید استفاده از دستگاه ازن ژنراتور

دوستدار محیط زیست

عامل ضدعفونی کننده قابل اطمینان و ایمن

حذف باقیمانده شیمیایی از فرآیند تولید فاضلاب

صرفه جویی در هزینه ها بوسیله حذف هزینه های شیمیایی در حال انجام

عدم نیاز به ذخیره سازی یا انتقال مواد شیمیایی – تولید در محل

ضدعفونی سریع تر : چرخه معمولی بیش از 75 درصد کاهش می یابد

بدون باقیمانده مضر که نیاز به حذف بعد از ازن زنی داشته باشد – ازن به اکسیژن تجزیه می شود

ازن یک فعالیت آنتی میکروبی قوی دارد.

(ازن در صنعت داروسازی)

کاربرد ازن در تصفیه آب و فاضلاب

دستگاه ازن ژنراتور صنعتی و اکسیژن ساز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian