ازن تراپی مو چیست ؟ - فواید ازن تراپی برای مو و پوست سر - آرکا صنعت آریو

ازن تراپی مو چیست ؟

ازن تراپی مو چیست ؟

ازن تراپی مو یک روش درمانی مؤثر برای تمامی مشکلات مربوط به مو و پوست سر می باشد که در اکثر کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

ازن تراپی مو

ازن یک ترکیب غیرآلی متشکل از سه اتم اکسیژن می باشد. این گاز به صورت طبیعی در اتمسفر زمین وجود دارد و به صورت مصنوعی توسط دستگاه ازن ساز و سایر دستگاه های مربوط تولید می شود. ازن درمانی برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند بیماری های قلبی عروقی ، سرطان ، دیسک کمر ، دیابت ، زخم معده ، سکته مغزی ، بیماری های ویروسی ، کولیت ، زخم های عفونی و … استفاده می شود.

امروزه برای رفع برخی مشکلات مو و پوست سر ، از ازن تراپی یا ازن درمانی استفاده می کنند. برای ازن تراپی از ازن ساز مخصوص استفاده می کنند. این دستگاه با تبدیل اکسیژن موجود در هوا به ازن عمل می کند. ازن تراپی موجب استحکام مو و جلوگیری از ریزش مو و موخوره و بهبود مشکل شکنندگی موها و پرپشت شدن موها و ضخیم شدن موها می شود.

ازن تراپی مو

اساس ازن درمانی ، بر مبنای ناپایداری ازن و توانایی اکسیداسیون بالای ازن می باشد. ازن پس از حل شدن در مایعات و گازهای دیگر به مو و پوست سر تزریق می شود.

ازن درمانی برای مو

مشکلاتی که در اثر بالا رفتن سن ، اختلالات هورمونی ، مراقبت نادرست از مو، بیماری های مختلف ، مشکلات ارثی ، رژیم غذایی نامناسب و … برای مو بوجود می آیند ، با ازن درمانی تا حد بسیار زیادی رفع می شود.

ازن دارای سه اتم اکسیژن می باشد و با دارا بودن خاصیت اکسیدکنندگی با روش پاشش به پوست سر موجب پخش شدن رادیکال های آزاد اکسیژن می شود. ازن پس از پاشش بر روی مو و پوست سر ، اکسید شده و سبب تشکیل پروتئین پپتون بر روی ساقه موها می شود. این پپتون مانند یک لایه محافظتی از مو عمل می کند.  اتم اکسیژن توسط فولیکول های مو به عمق ساقه و ریشه مو نفوذ می کند و بسیاری از میکروارگانیسم ها را نابود می کند.

 

ازن تراپی مو

مزایای ازن درمانی برای پوست سر و مو

ازن تراپی مو سبب جلوگیری از ریزش مو می شود.

ازن می تواند موجب براق شدن موها و خوشرنگ شدن موها شود.

با ضخیم شدن موها سبب پرپشت شدن موها و افزایش حجم موها می شود.

شوره و حساسیت های مو را از بین می برد.

با آب رسانی به موها موجب خوش حالت تر شدن موها می شود.

ازن سبب جوان سازی تارهای مو و تقویت فولیکول های مو می شود.

ازن تولیدی از دستگاه ازن ساز می تواند گردش خون را بهبود ببخشد. در ارتباط با ازن تراپی مو هم ، ازن گردش خون در پوست سر را بهبود می دهد. با بهبود گردش خون در پوست سر بسیاری از مشکلات مربوط به مو و پوست سر حل می شود.

افرادی که موهای همیشه وز و سوخته دارند با این روش درمانی می توانند موجب احیای موهای سوخته و لطیف شدن موهای وز خود شوند.

ازن تراپی مو

ازن درمانی از سفید شدن زود هنگام موهای سر جلوگیری می کند.

برای مرطوب کردن موهای خشک در اثر رنگ کردن های مکرر ، ازن درمانی بسیار مفید می باشد.

معایب

این روش درمانی برای مو و پوست سر ، معایب خاصی ندارد. اما چنانچه ازن تراپی مو توسط اپراتورهای غیر حرفه ای و با دز نامناسب صورت گیرد ، مشکلاتی برای بدن ایجاد می کند. اگر تزریق ازن بیش از اندازه ی لازم باشد ، عوارضی برای بدن ایجاد می کند. لذا این روش درمانی باید تحت نظر پزشک متخصص پوست و مو انجام شود. به شرط اینکه ازن درمانی به صورت اصولی و حرفه ای انجام شود ، هیچگونه عوارضی به همراه نخواهد داشت. به همین علت است که در بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکایی از این روش درمانی استفاده می کنند.

هزینه

دستگاه ازن درمانی که برای مو و پوست سر استفاده می شود ، نوعی دستگاه ازن ساز می باشد که مخصوص این کار طراحی شده است. قیمت دستگاه با توجه به برند و کشور سازنده آن ، متفاوت می باشد. هزینه هر جلسه ازن درمانی مو در مراکز مختلف ، متفاوت می باشد . برای ازن تراپی مو حتماً به مراکز معتبر و تخصصی در این زمینه مراجعه نمایید و فریب قیمت های پایین تبلیغات اینترنتی را نخورید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian