ازن تراپی زخم دیابتی - درمان قطعی زخم دیابتی با ازن تراپی - آرکا صنعت آریو

ازن تراپی زخم دیابتی

ازن تراپی زخم دیابتی

ازن تراپی زخم دیابتی ، شیوه ای نوین برای درمان زخم افراد دیابتی می باشد. این روش در بسیاری از موارد نتیجه بخش بوده است.

زخم دیابتی

زخم دیابتی یکی از عوارض بسیار خطرناک دیابت می باشد. درمان این زخم ها در مقایسه با زخم های عادی سخت تر می باشد و طول درمان پیچیده تری دارد. در صورت عدم درمان زخم دیابتی ، احتمال عفونت زخم و قطع عضو فرد وجود دارد. با رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش و کنترل سطح قندخون می توان از ابتلا به زخم های دیابتی جلوگیری نمود.

افراد دیابتی باید همواره بدن خود را معاینه و با بروز کوچکترین نشانه ای از زخم ، برای درمان آن سریعاً اقدام کنند. اگر اقدامات مراقبتی و درمانی از زخم به درستی صورت گیرد ، هیچ خطری فرد را تهدید نمی کند. روش های درمانی مختلفی برای درمان زخم دیابتی وجود دارد. یکی از روش های درمانی بسیار مؤثر ازن تراپی زخم دیابتی می باشد.

 

ازن تراپی زخم دیابتی

علت انتخاب روش درمانی ازن تراپی

ازن تراپی به دلیل اینکه در درمان بسیاری از بیماری ها مؤثر می باشد و نتایج مثبتی از درمان بیماری ها با این روش حاصل شده است ، در درمان زخم دیابتی هم مورد استفاده قرار می گیرد. بیماری های بسیاری شامل سرطان ، دیسک کمر ، زانو درد ، آرتروز ، بیماری های تنفسی ، اختلالات جریان خون ، ناراحتی های پوستی ، التهابات شدید و زخم دیابتی با روش ازن تراپی درمان می شوند.

در ازن تراپی از دستگاه ازن ساز در مدل های گوناگون برای تولید ازن استفاده می کنند. ازن تولیدی از ازن ژنراتور ها هیچ عارضه ای برای بدن ندارند. دلیل انتخاب روش درمانی ازن تراپی ، فواید بی شمار ازن و نداشتن هیچگونه عارضه ای می باشد. عوارض ازن تراپی بسیار خفیف می باشد و در مقابل فوایدی که دارد ، ناچیز می باشد. این عوارض شامل سوزش چشم ، سوزش گلو ، سردرد ، حالت تهوع ، حساسیت پوستی و … می باشد.

 

ازن تراپی زخم دیابتی

ازن تراپی توسط پزشک چگونه انجام می شود ؟

ازن تراپی زخم دیابتی باید حتماً توسط پزشک صورت گیرد. توجه داشته باشید که اگر ازن درمانی توسط اپراتورهای آماتور انجام شود ، ممکن است مشکلات زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. ازن درمانی باید به دستور پزشک انجام شود. پزشک پس از معاینه زخم فرد و بررسی شرایط بیمار ، به تجویز ازن تراپی اقدام می کند. تعداد جلسات ازن تراپی به تشخیص پزشک بستگی دارد.

پس از ازن تراپی باید مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید. از نوشیدن آب و مایعات فراوان پس از جلسات ازن درمانی غافل نشوید. برای اینکه ازن درمانی مؤثر واقع شود و نتایج مورد انتظار را به همراه داشته باشد ، باید مراقبت های پس از آن جدی گرفته شود. با اینکه ازن درمانی عوارض خاصی ندارد ، اما اگر به علائم غیرعادی دچار شدید سریعاً به پزشک مراجعه نمایید.

فواید ازن تراپی زخم دیابتی

ازن تراپی همه میکروارگانیسم ها شامل قارچ ها ، باکتری ها ، ویروس ها و … را در محل زخم دیابتی از بین می برد.

روش درمانی ازن تراپی می تواند روند بهبود بافت های پوست در محل زخم را سرعت ببخشد.

ازن تراپی با پاکسازی محل زخم ، خطرات و عوارض زخم دیابتی را کاهش می دهد.

این روش درمانی موجب افزایش اکسیژن رسانی به زخم می شود که بهبود خونرسانی به محل زخم را در پی دارد.

ازن تراپی زخم دیابتی،  سبب کاهش درد و التهاب زخم دیابتی می شود.

روش ازن درمانی برای زخم دیابتی

روش های مورد استفاده برای ازن تراپی به سه صورت می باشد. این روش ها شامل روش های داخل بافتی ، داخل وریدی و داخل عضلانی می باشد. روش درمانی مستقیم داخل بافتی برای زخم دیابتی استفاده می شود. در روش ذکر شده ، گاز ازن به طور مستقیم بر روی محل زخم قرار می گیرد.

ازن تراپی از قطع عضو افراد دیابتی جلوگیری می کند ؟

ازن تراپی زخم دیابتی یک روش درمانی غیرتهاجمی می باشد. بررسی ها نشان داده است که در موارد زیادی ، این روش درمانی توانسته است زخم های دیابتی را به طور موفقیت آمیز در کنار سایر روش های دارویی و …  درمان کند. بسیاری از بیمارانی که زخم های حاد دیابتی داشته اند ، با این روش درمان شده اند و از عوارض زخم دیابتی از جمله قطع عضو جلوگیری به عمل آورده اند.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ArabicEnglishPersian